top of page
לוגו כולל שורת מיצוב - צבעוני - איכות גבוהה.png
הורים ללא תנאי

הבסיס הבטוח

איך לחזק את הקשר שלך עם הילדים?

כמה פעמים הסתכלת על הילד.ה שלך ופשוט לא הבנת כלום?

מה היא רוצה? מה עובר עליו? מה הוא מאותת? מה מציק לה?

למרות שהילדים שלנו הכי קרובים אלינו בעולם,

לפעמים אין לנו מושג מה מתחולל בתוכם.

 

אבל את יודעת משהו?

ילדים לא זקוקים לזה שתמיד יבינו אותם.

ילדים זקוקים לזה שתמיד יהיה מישהו שינסה.

האם את.ה רוצה להיות המישהו הזה עבורם?

 

יש המון גישות הוריות שונות ומגוונות שיכולות לעזור לנו עם זה, אבל אם הגעת לכאן את בטח רוצה ללמוד על גישה הורית שיש לה בסיס מדעי.

בסיס מדעי שקושר אותה, לא רק דרך היגיון בריא ואינטואיציה אלא דרך עדויות אמפיריות של ממש, ליצירה של קשר חזק ובטוח בינינו לבין הילדים.

אז מאיפה מתחילים?

בסדרה של שלוש הרצאות נצלול אל עומקו של מושג שכל הורה חייב להכיר:

מנטליזציה הורית

          נבין מה זה אומר לראות את העולם דרך העיניים של הילד

          נלמד על תפקידה של מנטליזציה הורית ביצירת קשר בטוח בינינו לבין הילדים

          נגלה כיצד אנחנו נוכל לתמוך בהתפתחות המנטליזציה של הילדים שלנו 

          ונחשף לדרך ייחודית לקבל גישה אל עולמם הפנימי- דרך הגוף

 

וכל זה יחד עם חוקרות וחוקרים מובילים בתחום של התקשרות

מדע בגובה העיניים!

מה מחכה לך בסדרה?

medium-shot-father-kissing-son.jpg

לבנות בסיס לקשר בטוח

מנטליזציה הורית, נעים להכיר

מהי מנטליזציה הורית ומה תפקידה החשוב ביצירה ושימור של התקשרות בטוחה? איך נוכל לקבל גישה ישירה אל העולם הפנימי של הילד.ה שלנו ולמה זה כדאי? כיצד ההבנה של המחשבות והרגשות של הילד.ה שלנו יכולה לחזק את הקשר בינינו? ובאילו דרכים האינטראקציות בינינו לבין הילדים יכולות לתמוך בהתפתחות של המנטליזציה שלהם, מיומנות כל כך חשובה להצלחה ולשגשוג בעולם הרגשי-חברתי ובכלל?

יום שלישי | 2.7.24 | 20:30-22:00 | בזום

פרופסור תרצה יואלס

close-up-woman-kid-therapy.jpg

לראות את העולם דרך
עיני הילד

תובנה הורית לעולם הפנימי של הילד

מה זה אומר לראות את העולם דרך העיניים של הילד? איך עושים את זה? ולמה זה כל כך חשוב לביטחון של הילד ולקשר בינינו? בהרצאה נכיר את המושג "תובנה הורית" ואת הבסיס המדעי שתומך בחשיבות שלה להתפתחות של הילד בכל מישורי החיים ובעיקר ליצירה של התקשרות בטוחה (יהיו גם הפתעות!). ולסיום, נבין גם איך ניתן ליישם תובנה הורית בפועל, הלכה למעשה.

יום שלישי | 9.7.24 | 20:30-22:00 | בזום

פרופסור דוד אופנהיים

מרי איינסוורת.jpg

להבין את הילד דרך הגוף

מנטליזציה הורית גופנית

בהרצאה הזו נקבל שער אל העולם הפנימי של הילד שלנו כפי שהוא מתגלה דרך הגוף שלו. נלמד מהי מנטליזציה הורית גופנית ונבין כיצד ההורה יכול לתפוס את התנועה של התינוק והילד כביטויים לעולמם הפנימי וגם להגיב אליהם- גופנית ותנועתית- באופן מותאם. מה קורה שם בריקוד ההדדי של הילד וההורה? כיצד דווקא הריקוד הזה יכול לתרום להתפתחות של הילד? ואיך נוכל אנחנו לקדם ולהעמיק עוד יותר את הקשר שלנו עם ילדינו הרכים והרכות גם ללא מילים?

יום שני | 22.7.24 | 20:30-22:00 | בזום

ד"ר דנה שי

עם מה תצאי מהסדרה?​​

 • תלמדי איך אפשר לראות את העולם דרך העיניים של הילד

 • תביני איך מנטליזציה הורית תומכת ביצירת התקשרות בטוחה

 • תראי מהי מנטליזציה הורית בפעולה, דרך דוגמאות וסרטונים

 • תכירי את הבסיס המדעי למנטליזציה הורית (כי אף אחד לא מצפה ממך פשוט להאמין)

 • תלמדי איך המנטליזציה של הילדים שלנו מתפתחת ואיך תוכלי לתמוך בתהליך

 • תביני מה חשיבותן של אינטראקציות לא מילוליות לחיזוק הקשר בינך לבין הילדים

 • תלמדי איך אפשר לפרש ולהגיב לאיתותים לא מילוליים של הילדים שלך

 • תקבלי גישה ישירה לפסגת הידע על מנטליזציה הורית מחוקרים וחוקרות מובילים

 • תצאי עם מפת דרכים ומצפן שילוו ויחזקו אותך במסע ההורי שלך

תכירי, אלו האנשים שאת רוצה
ללמוד מהם על קשר הורה-ילד

ויש גם בונוס!

150 הרוכשות הראשונות של הסדרה יקבלו את ההרצאה "לגדל ילדים עם ביטחון עצמי" עם פרופסור נעמה עצבה-פוריה במתנה!

הרצאה שתשלים את התמונה ותיתן לך עוד דרכים ודוגמאות לחשוב את הילד.ה שלך

"וואי. איזו הרצאה מעולה. יש מאחוריי לא מעט שעות קריאה וצפייה בתכנים שמועברים ע"י אנשי מקצוע ומדובר פה בהרצאת "קאלט". פשוט מעולה. היתה קולחת, ברורה, פרקטית, לא שופטת, מאפשרת רפלקציה על ההורות של ההורים שלי מולי, ממש ממש חשובה לכל הורה באשר הוא!!!"

איך זה עובד עכשיו?

בערב של כל הרצאה נזכיר לך
להגיע (כי הכי כיף בלייב)

אנחנו שולחות אלייך למייל
קישורים להרצאות בזום

את נרשמת לסדרה

אם ההרצאה כבר הייתה ההקלטה
תישלח אלייך למייל מיד עם הרישום

את מספרת לנו איך היה לך כי
ממש חשוב לנו להשתפר

יום אחרי ההרצאה נשלח אלייך 
הקלטה שתישאר אצלך לתמיד

אז כמה זה עולה לך?

150 ₪ בלבד במכירה מוקדמת!

(במקום 195 ₪)

3 הרצאות בזום (שעה וחצי כל אחת)

הקלטות זמינות לכל החיים

הרצאה במתנה:
לגדל ילדים עם ביטחון עצמי

קוד קופון: mukdemet

+15% הנחה לחברות מועדון מאמאדע+

שימו לב: המחיר יעלה ב-30.6!

מזמינה אותך למסע מרתק שבו תביני למה הילדים שלך זקוקים באמת

אם עדיין לא הכרנו, נעים להכיר

Mor-13_edited.jpg

אני מור הרפז (MS.c במדעי המוח)

הקמתי את מאמאדע כדי ליצור חיבור ישיר בין עולם המחקר לבין הורים שכל כך צמאים לידע מבוסס. עולם ההורות של ימינו מוצף במידע. כל כך קל ללכת לאיבוד וכל כך קשה לדעת על מי אפשר לסמוך. מאמאדע היא חלקת אלוהים קטנה שבה תוכלו למצוא מידע מבוסס-מדע שלא מונע מאג'נדות, מידע שמכיר במגבלותיו ובכך מאפשר להורים את המרחב לנוע בתוך גבולות הידע ושם- למצוא את עצמם.

כבר למעלה מ-3 שנים שאני צוללת באופן יומיומי אל הספרות המחקרית על הורות והתפתחות ילדים, דולה משם את המידע המבוסס, המקיף והאמין ביותר ומנגישה אותו לעשרות אלפי הורים במילים פשוטות, אך מבלי לאבד את המורכבות. 

כדי להעמיק את החיבור בין האקדמיה להורות, אני מזמינה אל מאמאדע את מיטב החוקרים והחוקרות בארץ ובעולם בתחומים של הורות והתפתחות כדי לדבר איתנו, ההורים, באופן ישיר ובלתי אמצעי. עבור רוב המרצים, זו הפעם הראשונה שבה הם יוצאים ממסדרונות האקדמיה כדי לדבר עם הורים. בעשרות ההרצאות שכבר נערכו במסגרת של מאמאדע השתתפו אלפי (!) הורים שבאו לחלוק את המרחב המרגש והמעצים הזה, המרחב שבו המדע פוגש את ההורות. 

 

אל המפגש הזה אני מביאה את הידע והניסיון האקדמי שלי ואת ההיכרות העמוקה שלי עם עולם ההורות, כמי שחיה בתוכו. כדוברת של שתי השפות, האקדמית וההורית, אני עובדת במרץ מאחורי הקלעים כדי שההרצאות של מאמאדע יצליחו לשמור על הגבול העדין שבין הצגה של ידע מחקרי מורכב לבין יכולות ההבנה וההכלה של הורים ולאפשר לידע הזה להעצים ולהעשיר את המסע ההורי שלנו. 

במילים הכי פשוטות אני אגיד שאת נהדרת :) בתור אמא צעירה לילד ראשון חיפשתי ידע והלכתי לאיבוד בפייסבוק, מצאתי את עצמי מושפעת מכל דבר שנכתב מבלי שאני יודעת בכלל מי עומד מאחורי הדברים. ואז גיליתי את העמוד שלך ויצאתי מכל הקבוצות האחרות. גם אם אני לא תמיד מסכימה עם הכל, זה מאפשר לי איזו נקודת מוצא של להגיד - אוקי, זה מה שהמדע אומר, עכשיו אני יכולה לבחור איפה אני מתמקמת מול זה.
 • צריך רקע מדעי בשביל ההרצאות האלו?
  לא, ממש לא. זה כל הקטע של מאמאדע. להביא את המדע אליכן נגיש, ברור והכי בגובה העיניים אני עובדת קשה מאחורי הקלעים מול המרצים כדי לדאוג לזה- אז הסירי חשש מלבך!
 • וואי אני ממש רוצה אבל אין לי זמן!
  אני יודעת שאת סופר עמוסה, בגלל זה דאגתי לך להקלטות שיהיו זמינות לכל החיים. זו אחלה דרך להעביר את הזמן כשאת שוטפת כלים, מקפלת כביסה או יוצאת להליכה. זה הטריק שלי :)
 • מה קורה אם נרשמתי אחרי שהיו ההרצאות?
  אין בעיה! עם הרישום תקבלי קישור להקלטה אלייך למייל.
 • איך אני יכולה לדעת שההרצאות מתאימות לי?
  ההרצאה הראשונה מתאימה לילדים בגילאי 0-7. ההרצאה השנייה מתאימה להורים בכל הגילאים. ההרצאה השלישית מתאימה להורים לילדים בגילאי יסודי והלאה.
 • האם אפשר להירשם רק להרצאה אחת מתוך הסדרה?
  בטח! אני כן ממליצה על הסדרה כולה כדי לקבל תמונה מקיפה ומעמיקה על מנטאליזציה הורית, וגם כי יש הנחה :) אבל את יודעת טוב ממני מה נכון לך.
 • How do I add a new question & answer?
  To add a new FAQ follow these steps: 1. Manage FAQs from your site dashboard or in the Editor 2. Add a new question & answer 3. Assign your FAQ to a category 4. Save and publish. You can always come back and edit your FAQs.
 • How do I edit or remove the 'Frequently Asked Questions' title?
  You can edit the title from the FAQ 'Settings' tab in the Editor. To remove the title from your mobile app go to the 'Site & App' tab in your Owner's app and customize.
 • Can I insert an image, video, or GIF in my FAQ?
  Yes. To add media follow these steps: 1. Manage FAQs from your site dashboard or in the Editor 2. Create a new FAQ or edit an existing one 3. From the answer text box click on the video, image or GIF icon 4. Add media from your library and save.
 • אני לא יכולה להגיע לייב, זו בעיה?
  מה פתאום! את תקבלי גישה חופשית לכל ההקלטות של ההרצאות בסדרה, כך שלא תפספסי דבר.וכמובן, תוכלי לחזור אליהן גם כשהילדים יגדלו והשאלות ישתנו יחד איתם.
 • אני עדיין בהיריון, רלוונטי לי?
  ברור! קודם כל את כבר יכולה להתחיל לחשוב את הילד או הילדה שלך בזמן שהם צומחים בתוכך. וחוצמזה, שההקלטות יהיו זמינות לך לתמיד ותוכלי לצפות בה כמה פעמים שתרצי.
 • וואי אני ממש רוצה אבל אין לי זמן!
  אני יודעת שאת סופר עמוסה, בגלל זה דאגתי לך להקלטות שיהיו זמינות לכל החיים. זו אחלה דרך להעביר את הזמן כשאת שוטפת כלים, מקפלת כביסה או יוצאת להליכה. זה הטריק שלי :)
 • מה קורה אם נרשמתי אחרי שהיו ההרצאות?
  אין בעיה! עם הרישום תקבלי קישור להקלטה אלייך למייל.
 • צריך רקע מדעי בשביל ההרצאות האלו?
  לא, ממש לא. זה כל הקטע של מאמאדע. להביא את המדע אליכן נגיש, ברור והכי בגובה העיניים אני עובדת קשה מאחורי הקלעים מול המרצים כדי לדאוג לזה- אז הסירי חשש מלבך!
 • האם אפשר להירשם רק להרצאה אחת מתוך הסדרה?
  בטח! אני כן ממליצה על הסדרה כולה כדי לקבל תמונה מקיפה ומעמיקה על מנטאליזציה הורית, וגם כי יש הנחה :) אבל את יודעת טוב ממני מה נכון לך.
 • האם ההרצאות יהיו פרקטיות?
  חשוב לי להיות לגמרי שקופה איתך. אם את מחפשת הרצאה שתיתן לך מתכון מנצח לחיזוק הקשר עם הילד.ה שלך זה לא המקום הנכון. כשאני מזמינה חוקרים וחוקרות לדבר איתנו. אני סומכת על זה שלא באת לכאן כדי שיאכילו אותך בכפית אלא כדי לחשוב, לשאול ולעשות עבודה פנימית ועמוקה. הורות היא עסק מורכב שלא יכול להסתכם ב-"5 דרכים לגדל ילדים עם ביטחון עצמי" ובעיני הלמידה והחקירה המתמדת הן חלק בלתי נפרד ומרגש במיוחד ממסע ההורות שלנו. בסדרה תלמדי איך נבנות מערכות יחסים בין הורים וילדים, למה ילדים זקוקים כדי להתפתח וכדי ליצור קשרים בריאים ומיטיבים איתך ועם אחרים. כמובן, תראי גם הרבה דוגמאות איך עושים את זה- איך חושבים את הילד, איך חושבים את עצמנו- אבל בלי מתכונים :) אי אפשר ללמוד על מנטליזציה מבלי לעשות מנטליזציה.
 • לאילו גילאים מתאימה הסדרה?
  לילדים בכל הגילאים. אין מישהו שלא זקוק שמישהו אחר יראה את העולם דרך העיניים שלו. גם אנחנו :)

שאלות נפוצות:

לוגו כולל שורת מיצוב - צבעוני - איכות גבוהה.png
bottom of page