top of page
lovely-little-children-taking-selfie.jpg

מסכים וילדים

לנווט בביטחון בעולם הדיגיטלי

סדרת הרצאות:

עייפת כבר מכל הכותרות הסנסציוניות שמזהירות מפני נזקי המסכים?

את לא יכולה עוד לשאת את רגשות האשם והדאגה התמידית

שאולי השימוש במסכים אצלכם בבית פוגע בהתפתחות של הילדים שלך?

את ממש ממש לא לבד. 

הרשת מוצפת בעצות, המלצות, הפחדות והנחיות סותרות איך נכון להשתמש במסכים.

 איך אפשר לדעת במה לבחור? ועל מי אפשר לסמוך?

אבל זהו, חסל בלבולים והפחדות, הגעת הביתה.

כאן תקבלי גישה ישירה לידע וכלים מבוססי-מחקר על מסכים, הורות והתפתחות.

ידע וכלים שיאפשר לך להתנהל מול מסכים בבית מתוך מקום יודע ולא מתוך מקום חרד

וכך לנווט בביטחון בעולם ההורות הדיגיטלי.

בהנחה שהמסכים לא הולכים לשום מקום-

איך נוכל בכל זאת להוציא מהם את המיטב?

בסדרה של שלוש הרצאות ניגע באופן מעמיק, מקיף וכמובן מבוסס-מחקר בזוויות שונות של שאלת המסכים: איך נכון לחשוף ילדים צעירים למסכים? האם הילדים שלנו באמת מכורים לסמארטפון? מה יכול להגן עליהם מפני הטרלול ברשתות החברתיות? ואולי הכי חשוב- איך נוכל לשמור על החיבור בינינו לבינם גם כשהטלפון שלנו תקוע באמצע?

יחד עם חוקרים וחוקרות, מומחים בתחומם, נקבל ידע וכלים מבוססי-מחקר שיעזרו לנו לנווט בביטחון במרחב הדיגיטלי.

מה מחכה לנו בסדרה?

מסכים adhd.jpg

מעבר לזמן מסך

מסכים והתפתחות בשנים המוקדמות

כולנו מוטרדים מההשלכות האפשריות של שימוש במסכים על היבטים שונים בהתפתחות, ועומדים מול הפרסומים השונים בנושא בתחושת דאגה, אשמה ובלבול. בהרצאה נעשה סדר בעדויות המחקריות ונבין אילו ממצאים מבוססים יותר ואילו מבוססים פחות. נצא יחד אל המרחבים הדיגיטליים שמעבר לכמה דקות הילד מבלה מול המסך ונברר מהן ההשפעות הפוטנציאליות של שימוש במסכים כדרך לווסת רגשות, החדירה הבלתי נמנעת של המסכים אל תוך הקשר בינינו והמשמעות של טלוויזיה ברקע. ולסיום, נלמד כיצד נוכל לקחת את הממצאים המחקריים הללו וליישם אותם בהתנהלות היומיומית עם הילדים בבית.

הקלטה זמינה לרכישה

ד"ר נועה גירון סלע

vitolda-klein-L8oEIAZ59_g-unsplash.jpg

המסך שבינינו

לשמור על החיבור עם הילד גם כשהטלפון ביד

דמיינו את הסיטואציה הבאה: הורה, שקוע בתוך הטלפון שלו, בעוד שהילדים שלו מתרוצצים סביבו משוועים לתשומת לב. נשמע מוכר? בהרצאה נתבונן במציאות הכה שכיחה הזו ברוך ובחמלה ונברר יחד מה גורם לנו לחזור פעם אחר פעם אל הטלפון גם כשאנחנו עם הילדים. נשאל מה בין "בחירה לבריחה" במציאות מלאת גירויים והסחות ונברר אם יש לכך השלכות על טיב האינטראקציה עם הילדים. ולבסוף, נלמד איך נוכל בכל זאת להגביר את הנוכחות ההורית שלנו ולשמור על החיבור עם הילדים, מתוך הבנה מפוכחת שהטלפון שלנו כאן כדי להישאר.

הקלטה זמינה לרכישה

אוריה חורש

side-view-girls-holding-smartphones.jpg

חסל הפחדות!

ניפוץ מיתוסים מחקריים וכיוונים מעשיים

"גלישה מרובה של צעירים ברשתות החברתיות מובילות לבדידות ואובדנות", "שימוש בסמארטפונים בגילאים צעירים פוגעת בהתפתחות הקוגניטיבית", "כמחצית מבני הנוער מכורים למסכים" - כותרות אלו ורבות אחרות מתריעות על סכנות המדיה וההשפעות השליליות של המפגש בין המרחב הדיגיטלי ובין הילדים שלנו. אבל, האם התמונה כל כך שלילית? האם באמת זה מה שהמחקרים אומרים? ואולי, כשעוזבים לרגע את הכותרות וצוללים לאותיות הקטנות, התמונה היא אופטימיות יותר, ובעיקר נותנת לנו, ההורים, מקום רחב לסייע לילדים שלנו בעולם רווי המדיה? בהרצאה נעסוק ב"מיתוסים מחקריים" בנושא השפעות המסכים על ילדים ובני נוער, נבחן את האמת והפייק בנושא ונדבר על הכלים המעשיים שצומחים מתוך ההבחנה בין השניים.

יום רביעי| 22.5.24 | 20:30-22:00 | בזום

ד"ר חננאל רוזנברג

תכירו, אלו האנשים שאתם רוצים ללמוד מהם על מסכים וילדים

עם מה תצאי מהסדרה?

 • תביני אילו עצות, המלצות והנחיות על מסכים וילדים מבוססות- מחקר ואילו לא.

 • תכירי לעומק את הדרכים השונות שבהן מסכים משפיעים על הילדים וההורות שלנו.

 • תקבלי ידע שיעזור לך לבחור איך להתנהל מול מסכים מתוך מקום מושכל ולא חרד.

 • תלמדי איך אפשר לשמור על הקשר בינך לבין הילדים גם כשהטלפון ביד.

 • תקבלי כלים מבוססי-מחקר לעידוד הרגלי מדיה בריאים בבית.

 • תרגישי בטוחה יותר לנווט בעולם הדיגיטלי.

איך זה עובד עכשיו?

בערב של כל הרצאה נזכיר לך
להגיע (כי הכי כיף בלייב)

אנחנו שולחות אלייך למייל
קישורים להרצאות בזום

את נרשמת לסדרה

אם ההרצאה כבר הייתה ההקלטה
תישלח אלייך למייל מיד עם הרישום

את מספרת לנו איך היה לך כי
ממש חשוב לנו להשתפר

יום אחרי ההרצאה נשלח אלייך 
הקלטה שתישאר אצלך לתמיד

כל הסדרה ב-175  (במקום 195 ₪)

מחיר להרצאה בודדת: 65 ש"ח

+15% הנחה לחברות מועדון מאמאדע+

יהיו גם הקלטות*!

לא הספקתן להגיע להרצאה? התעפצתן קצת תוך כדי? הילד התעורר באמצע? אל חשש! תקבלו גישה חופשית לכל ההקלטות של ההרצאות בסדרה, כך שלא תפספסו דבר.
וכמובן, תוכלו לחזור אליהן גם כשהילדים יגדלו והשאלות ישתנו יחד איתם.

 

*בהרצאה של אוריה חורש יהיו כמה סרטונים שירדו בהקלטה בגלל זכויות יוצרים, חלקם ישלחו אליכן כקישור וחלקם יתוארו במילים.

מזמינה אותך לקבל תובנות מבוססות-מחקר שיעזרו

לך לעודד הרגלי מדיה בריאים אצלך בבית

אם עדיין לא הכרנו, נעים להכיר

Mor-13_edited.jpg

אני מור הרפז (MS.c במדעי המוח)

הקמתי את מאמאדע כדי ליצור חיבור ישיר בין עולם המחקר לבין הורים שכל כך צמאים לידע מבוסס. עולם ההורות של ימינו מוצף במידע. כל כך קל ללכת לאיבוד וכל כך קשה לדעת על מי אפשר לסמוך. מאמאדע היא חלקת אלוהים קטנה שבה תוכלו למצוא מידע מבוסס-מדע שלא מונע מאג'נדות, מידע שמכיר במגבלותיו ובכך מאפשר להורים את המרחב לנוע בתוך גבולות הידע ושם- למצוא את עצמם.

כבר למעלה מ-3 שנים שאני צוללת באופן יומיומי אל הספרות המחקרית על הורות והתפתחות ילדים, דולה משם את המידע המבוסס, המקיף והאמין ביותר ומנגישה אותו לעשרות אלפי הורים במילים פשוטות, אך מבלי לאבד את המורכבות. 

כדי להעמיק את החיבור בין האקדמיה להורות, אני מזמינה אל מאמאדע את מיטב החוקרים והחוקרות בארץ ובעולם בתחומים של הורות והתפתחות כדי לדבר איתנו, ההורים, באופן ישיר ובלתי אמצעי. עבור רוב המרצים, זו הפעם הראשונה שבה הם יוצאים ממסדרונות האקדמיה כדי לדבר עם הורים. בעשרות ההרצאות שכבר נערכו במסגרת של מאמאדע השתתפו אלפי (!) הורים שבאו לחלוק את המרחב המרגש והמעצים הזה, המרחב שבו המדע פוגש את ההורות. 

 

אל המפגש הזה אני מביאה את הידע והניסיון האקדמי שלי ואת ההיכרות העמוקה שלי עם עולם ההורות, כמי שחיה בתוכו. כדוברת של שתי השפות, האקדמית וההורית, אני עובדת במרץ מאחורי הקלעים כדי שההרצאות של מאמאדע יצליחו לשמור על הגבול העדין שבין הצגה של ידע מחקרי מורכב לבין יכולות ההבנה וההכלה של הורים ולאפשר לידע הזה להעצים ולהעשיר את המסע ההורי שלנו. 

במילים הכי פשוטות אני אגיד שאת נהדרת :) בתור אמא צעירה לילד ראשון חיפשתי ידע והלכתי לאיבוד בפייסבוק, מצאתי את עצמי מושפעת מכל דבר שנכתב מבלי שאני יודעת בכלל מי עומד מאחורי הדברים. ואז גיליתי את העמוד שלך ויצאתי מכל הקבוצות האחרות. גם אם אני לא תמיד מסכימה עם הכל, זה מאפשר לי איזו נקודת מוצא של להגיד - אוקי, זה מה שהמדע אומר, עכשיו אני יכולה לבחור איפה אני מתמקמת מול זה.
 • יש סיבה מיוחדת להגיע ללייב?
  ברור! קודם כל הכי כיף להיפגש וללמוד ביחד. בנוסף, יש חצי שעה של זמן לשאלות כך שזו ההזדמנות שלך לקבל תשובות ישירות מאנשים שחיים את המחקר. אבל גם הקלטה זה אחלה פיתרון אם לא מתאפשר לך.
 • כמה זמן נמשכת כל הרצאה?
  שעה וחצי. שעה הרצאה, חצי שעה לשאלות.
 • איפה מתקיימות ההרצאות?
  ההרצאות מתקיימות בזום. קישור לזום ישלח מיד עם ההרשמה וביום ההרצאה.
 • לכמה זמן ההקלטות זמינות לצפייה?
  לתמיד :) אנחנו מאמינות בלמידה ספירלית- ידע פוגש אותנו במקומות שונים בשלבים שונים בהורות שלנו.
 • מה קורה אם נרשמתי אחרי שהיו ההרצאות?
  אין בעיה! עם הרישום תקבלי קישור להקלטה אלייך למייל.
 • למי מתאימות ההרצאות?
  ההרצאה הראשונה בסדרה "מעבר לזמן מסך" מתאימה להורים לילדים מגיל 0 עד 7. שתי ההרצאות הנוספות "המסך שבינינו" ו"חסל הפחדות" מתאימות להורים לילדים בכל הגילאים. ההרצאות מתאימות להורים ולאנשי מקצוע שרוצים להעמיק את הידע המחקרי שלהם בתחום של מסכים והתפתחות.
 • האם אפשר להירשם רק להרצאה אחת מתוך הסדרה?
  בטח! אני כן ממליצה על הסדרה כולה כדי לקבל תמונה מקיפה על המחקר על מסכים, וגם כי יש הנחה :) אבל את יודעת טוב ממני מה נכון לך.
 • How do I add a new question & answer?
  To add a new FAQ follow these steps: 1. Manage FAQs from your site dashboard or in the Editor 2. Add a new question & answer 3. Assign your FAQ to a category 4. Save and publish. You can always come back and edit your FAQs.
 • How do I edit or remove the 'Frequently Asked Questions' title?
  You can edit the title from the FAQ 'Settings' tab in the Editor. To remove the title from your mobile app go to the 'Site & App' tab in your Owner's app and customize.
 • Can I insert an image, video, or GIF in my FAQ?
  Yes. To add media follow these steps: 1. Manage FAQs from your site dashboard or in the Editor 2. Create a new FAQ or edit an existing one 3. From the answer text box click on the video, image or GIF icon 4. Add media from your library and save.

שאלות נפוצות:

לוגו כולל שורת מיצוב - צבעוני - איכות גבוהה.png
bottom of page